Protezavimas

Dantų protezavimas – tai dažniausiai galutinis odontologinio gydymo etapas. Jo metu atstatoma prarasta danties anatominė forma, spalva, atstatomi dantų eilių defektai, sutvirtinami likę dantys, atstatomas sumažėjęs apatinio veido trečdalio aukštis, artikuliacija.

Protezavimo tikslas – atkurti kramtymo komfortą ir estetinę išvaizdą, kuri tampa vis svarbesnė. Šiuolaikiniai bemetalės keramikos protezai sunkiai atskiriami nuo nuolatinių dantų, o daugeliu atvejų – gražesni.

Dantų protezai būna išimami ir neišimami. Dar nesutikau Žemėje žmogaus, kuris norėtų išsiiminėti dantis iš burnos. Tačiau mes visi senstame ir dažnai pritrūksta atramų, o kaulo implantacijai būna per mažai. Tada tenka gaminti išimamus protezus – lanko atraminius protezus ar plokšteles.

Jeigu leidžia finansai ir sąlygos burnoje, mes visada sukame dantų implantus. Jeigu netekote vieno ar kelių dantų, geriau nešlifuoti savų, o defektą atstatyti protezuojant ant implantų. Taip ilgiau išlaikomi likę savi dantys.

Pacientams su aukštais estetikos reikalavimais siūlau rinktis bemetalės keramikos vainikus, pagamintus iš presuotos keramikos arba keramikos cirkonio oksido pagrindu. Taip išgaunamas dantų skaidrumas, o cirkonio oksidas duoda protezui neprastesnį nei metalo tvirtumą.

Kiekvienas pacientas yra unikalus. Jeigu draugui ar giminaičiui tiko vienas protezavimo variantas, nebūtinai jis bus idealiausias sprendimas ir Jūsų atveju. Sudarant gydymo ir protezavimo planą mes visada pasiūlome kelis problemos sprendimo būdus.

Labai svarbu, kad prieš pradedant didelius darbus atsirastų tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas Jus gydančiu gydytoju. Tik tada galima tikėtis gero rezultato. Jeigu pasitikėjimo odontologu nėra, geriau nepradėti didelių darbų.

Gydytojas odontologas-ortopedas A. Skupeika