Profesionali burnos ertmės higiena

Burnos higiena – labai svarbus sveikatos aspektas. Dažniausiai dantys genda po apnašomis, susikaupusiomis ant dantų ir tarpdančiuose. Apnašos susidaro iš apvirškinto maisto, gleivių ir bakterijų. Jei jos nepašalinamos, susidaro kietosios apnašos (akmenys), išsivysto dantenų uždegimas (gingivitas), skundžiamasi dantenų kraujavimu, blogu kvapu iš burnos.

Nustatyta, kad nevalant dantų gingivitas atsiranda jau 10-21 dieną. Vėliau galimas dar sunkesnis susirgimas – periodontitas. Tinkamai nuvalius dantų apnašas ant danties paviršiaus ilgiau neprikimba bakterijos ir mikroorganizmai, sukeliantys burnos ertmės ligas. Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus gera burnos higiena bei ligų profilaktika ypač svarbi.

Profesionali burnos higiena – tai higienos procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos viršdanteninės ir podanteninės apnašos, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais. Dėl to dantų paviršiai būna atsparesni apnašų ir akmenų kaupimuisi. Pacientai mokomi asmeninės burnos higienos principų, parenkamos ir pritaikymos individualios priemonės, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz., fluoro) aplikacijos. Jei pacientas pageidauja, valomų dantų grupė prieš procedūrą nuskausminama.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti:

• odontologinių susirgimų ir burnos gleivinės ligų prifilaktikai;
• prieš pradedant numatytą odontologinį gydymą (periodontologinį, endodontinį, ortodontinį, dantų plombavimą, balinimą, protezavimą, implantaciją ir kt.);
• 1-3 kartus per metus kaip palaikomąjį gydymą po atlikto gydomųjų procedūrų komplekso gydant periodonto ligas.